TR | EN

Capisco; Active Sitting

Doğru Oturuş için Doğru Koltuk

Capisco, dünyaca ünlü Peter Opsvik imazasını taşıyor. Opsvik insanın anatomisi ve yapsını inceleyerek tasarladığı tüm koltuk ve sandalyelerde olduğu gib Capisco yu da insanın doğasından esinlnerek tasarladı. Capisco nun Opsvik’in hayatındaki yeri diğerlerinden çok farklı. Capisco bugün tüm dünyada bilinen ve ergonomik koltuk/sandalye denildiğinde ilk akla gelen bir tasarım olma özelliğini taşıyor. İlk bakışta çok değişik görünse de oturulduğunda ne kadar farklı bir koltuk olduğunu ilk oturuşta gösteriyor. Hiçbir koltuk’un sunamadığı farklı 30 dan fazla oturuş pozisyonu sağlıyor. Bu farklı pozisyon sunması onun insanın hareket imkanını çoğaltıp her zaman bir sonraki pozisyonun en doğru oturuş olduğunu sunmaktadır. Diğer bir özelliği de "active sitting" yani otururken kullanıcının sabit pasif durumda kalmayıp "hareketli" aktif oturmasına imkan kılması.

Neden Capisco?

Capisco Ergonomisi

The Saddle Chair; Hag Capisco the saddle chair, at binicisinin dinamik oturuş pozisyonundan esinlenerek tasarlandı. Kimse at binicisi kadar hareketli ve dinamik oturamaz. Buna göre HAG ideal oturma pozisyonunu yeniden tasarladı; “Eyer oturak”. Oturduğunuz zaman dinamiği hissedeceksiniz. At binişi tarzı oturuş, standart ofis sandalye oturağına oturmaktan çok farklıdır. Bu fark tüm vücudunuzu etkilemektedir. “Saddle” oturağa oturduğunuzda kalça kemiği serbest kalır, bacak kasları baskısız, daha rahat pozisyona gelir ve omuriliği sağlıklı konumda bırakır. Omuriliğin doğal “S” şeklini koruyarak omuz, sırt ve bel ağrılarınızı yok edersiniz.

Capisco Movement

Oturuş pozisyonunuz tüm hayatınızı etkiler. Bunun için omuriliğin doğal konumunu korumak gerekir. Standart sandalye ve ofis koltuklarında bunu korumak ne yazık ki mümkün değildir. Ofis koltuklarının oturakları “eyer” şeklinde tasarlanmış olsaydı size daha sağlıklı bir kas-iskelet yaşamı sunabilirdi. Capisco size aynı zamanda değişik oturuş pozisyonları sunar. Eyer oturak ile daha rahat hareket edebilirsiniz. Daha dinamik oturma pozisyonları sayesinde daha iyi nefes alacak ve oturmaktan kaynaklanan yorgunluk yaşamayacaksınız.

Peter Opsvik tasarımı

Sayısız Tasarım Ödüllerine sahip

Çevreci. Karbon ayakizi: 36 kg CO2-equ.

Zengin kişiselleştirilebilir Opsiyonlar

Tasarım Harikası Aspirin Gibi Bir Koltuk

Aktif Oturmak için ..."Capisco"

Otururken en önemli şey sabit tek pozisyonda uzun süre oturmaktır. Capisco size farklı oturma pozisyonları sunar. Bu yüzden en iyi pozisyon hep bir sonrakidir. Sürekli hareket. HAG Movement.Capisco, doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Neden mi? Çünkü Capisco insan anatomisine uygun olarak tasarlanmış, kullanıcının fiziki özelliklerine göre ayarlayabileceği bir çalışma koltuğu. Ama...Hekiimler de kendi mesleki kullanımları için de Capisco'yu tercih etmektedir. Örnek olarak, operatörler, radyologlar, diş hekimleri gibi. Bunun dışında müzisyenler, enstrüman kullanırken Capisco tercih ediyorlar. Kısaca aspirin gibi her derde yanıt veren bir çalışma koltuğu.

Capisco Modelleri

Tabure

Koltuk

Boyunluklu

All the products and services we offer are designed to improve the health of businesses by protecting the health, safety and wellbeing of the people who work for them.

İletişim

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
0 212 671 9400
İkitelli OSB. Demirciler Sitesi B3 No:90 Başakşehir / İstanbul - TURKEY